KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464146
*
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:12:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 19:10:51
1
300 kr
7/9 17:47:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 19:10:51 | 1 | 300 kr |
7/9 17:47:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk mÃ¥lare, tecknare och arkitekt.Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37